Täiskasvanuharidusest

Majandusarvestuse õpetaja Ille Kukk ja koolitusjuht Terje Üürike viibivad 27.03- 03.04.2016 Hispaanias Tenerifel projekti: „Transfer of New Innovative Methods and Improving Quality System in Adult Education”raames. Külastatakse meie partnerkutsekooli IES Las Indias, mis asub Santa Cruzis, kus tutvutakse tasemeõppe ja täiendõppe õppekavadega, nende arendusega ja tuleviku vaadetega. Lisaks saadakse ülevaade Hispaania kutsehariduse ja täiskasvanuhariduse süsteemist ja kvaliteedi nõuetest. Eesmärgiks on saada teadmisi tööturu vajaduste hindamisest ja kuidas nendega arvestatakse õppekavade uuendamisel.

Üheks teemaks on ka täiskasvanuhariduse kursuste väljatöötamine, turundamine ja müük ning lisaks uuritakse praktikakorraldust ja süsteemi Hispaanias. Meie töötajatel on võimalus osaleda erinevates tundides ja praktilistes töötubades ning omandada teadmisi tundide ülesehitusest, milliseid õppematerjale ja õppemeetodeid kasutatakse ning kuidas õppeportsessi hallatakse. Samas, saab võrrelda Eesti ja Hispaania õppetundide läbiviimise erinevusi ning külastada ka praktikakohti.

Täiskasvanute koolituse osakonna täiendõppe koolitusjuhid tegelevad igapäevaselt erinevate arenguprogrammide väljatöötamisega ning koolituste pakkumisega töötukassa klientidele ning maakonna inimestele. Lisaks pakutakse erinevaid koolitusi ettevõtetele ning seetõttu on oluline pidevalt kursis olla Euroopa töörutul toimuvaga ning saada uusi ideid ja teadmisi, milliste koolituste ja kursuste järele on kõige suurem nõudmine. Lisaks on koolitusjuhtide tööülesandeks turundustegevus ning selles osas vajavad nad lisateadmisi, kuna plaanis on välja töötada turundusplaan ning uuendada koolituste kodulehte.

Täiskasvanuhariduse valdkonna töötajate koolitusvajadus kaardistatakse osakonnapõhiselt. Õpirände planeerimisel arvestati osakonnapõhise koolitusvajadusega, vastates osakonnapõhisele töötajate koolitusplaanile. Täiskasvanute koolituse osakonna kutseõpetajate õpirännet arvestatakse stažeerimisena, teiste töötajate õpirännet täiendkoolitusena.

Järgmisel nädalal külastavad meie kooli IES Las Indias kooli rätsepaeriala ja iluteeninduse eriala õpetajad ning kaks kosmeetiku õpilast tuleb praktikale Estonia SPAsse  üheks kuuks ning saabuvad ka rätsepaeriala praktikandid.