Õpilasesindus käis Tammiste hooldekodus

Kolmapäeval, 9. detsembril külastas Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilasesindus (ÕE) Pariisi maja, mis asub Tammiste hooldekodus.

Mõte sinna minna tekkis ÕE presidendil ning kõik teised liikmed olid pea kohe nõus. Ennekõike valimise hooldekodu, sest me usume, et ka neile tuleb tähelepanu pöörata.

Asutigi siis ülesandeid jagama, kes mida selleks külaskäiguks ettevalmistab ja üsna pea saabuski päev, millal oli vaja juba külaskäik ära teha.

Meie väike kontsert pidi algama kell 14:00, kuid kohale me jõudsime 30 minutit varem. Tuvusime elanikega ning sättisime vajalikud asjad paika. Varsti pärast meie saabumist asusid hooldajad ka vanureid tooma, kes omal jalal ei saanud kõndida. Ja kahest hakkaime pihta.

Alustas meie ÕE president luuletuse ning kõnega, peale seda said alguse tantsud. Peale kahte tantsu otsiti välja laulusõnad mis igale vanurile jagati ning laulsime nendega mõned laulud koos. „Kikilips” oli nende lemmik vast, sest siis laulsid küll ikka peaaegu kõik.

Peale laule tuli veel üks tants, milleks oli rumba ja kui see ka oli vaadatud, siis asusime piparkooke kaunistama ning samal ajal lihtsalt jutustama. Mõned vanadaamid võtsid isegi laulu üles ja siis sai ühiselt veel lauldud. Kõik hoolealused olid väga toredad ja sõbralikud.

Kui oli saadud piparkookidega ühele poole oligi aeg lõpusõnaks, sest ka neil tulid juba tähtsad kellaajad peale, mil pidi rohtu võtma jms. Jätsime nendega praeguseks hüvasti. Käisime veel ka alles jäänud piparkookidega voodihaigete juures, kellele siis piparkooke jagasime.

Meie jäime väga rahule ja loodame, et ka nemad. Sealt ära minnes oli soe tunne südames ja kuuldud nii mõnigi huvitav jutt nende käest.

Pildigalerii asib SIIN.

Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilasesindus