Üllatasime Mai lasteaeda vahva kingitusega

Kui Pärnu Mai lasteaia poisid eile Pärnumaa kutsehariduskeskusesse (PKHK) külla tulid, ootas neid kooli puidutöökoja ees vägev kingitus: uhke erkoranž mängumaja.

Poisid tulid oma teada kutsekooli poistepäeva pidama ja sellest, et koolipere võtab neid siin vastu toreda ja piraka kingitusega, polnud aimu lastel ega neid saatnud õpetajatel.

Õuemajakese meisterdasid lasteaiale PKHK palkmajaehituse eriala õpilased oma harjutustundides. Tegemist on oktoobris õpingud lõpetanud noortega.

Kui punavalge lehviga ehitud majal oli kombekohaselt lint läbi lõigatud, tuiskas poisteparv kingitust seestpoolt uudistama.

Kuueaastane Rait kiitis akendega majakest, pidades seda väga ilusaks. "Meil on lasteaia hoovil ainult üks mängumaja ja see on kuuenda rühma oma. Nii tore, et me nüüd ühe maja juurde saame," arvas Rait.

Noorhärrasid saatnud Mai lasteaia liikumisõpetaja Ly Akenpärg rõõmustas samuti sülle sadanud kingituse üle ja ütles, et lasteaia avaral õuealal on majale ruumi rohkem kui küll.

"Meil on tõepoolest praegu ainult üks lastevanemate toodud majake. Vaba pinda on hoovis palju, kuna aastaid tagasi rüüstasid pätid õueala üsna korralikult ära ja õu jäi tühjaks. Nüüd me tasapisi kõpitseme ja täidame seda, aga kuna aed on suur ja seal on 12 rühmaplatsi, pole päris kõike jõudnud sisustada," rääkis Akenpärg.

Komme koolieelikutega PKHKs poiste- ja tüdrukutepäevi korraldada on Mai lasteaial juba aastaid. Kui tüdrukud uudistavad siin tavaliselt juuksurisalongi, kiikavad kokkade ja pagarite tegemisi ja mängivad müüja eriala õpilastega poodi, siis väikemehi paeluvad mehisemat sorti erialad.

PKHK avalike suhete juhi Anneli Rabbi sõnutsi väisavad kutsekooli aeg-ajalt teisedki Pärnu lasteaiad, ent eilse Mai lasteaia poistepäeva muutis eriliseks võimalus osaleda neljas ise töötoas. Tutvuda sai elektroonika, metallitöötluse, ehitusvaldkonna ja puitmaterjali töötlusega.

Tuleval sügisel läheb Mai lasteaiast kooli 24 poissi. Neist 23 käis eile kutsehariduskeskuses kinki vastu võtmas ja ametit harjutamas. Elevust ja õhinat tekitasid poistes mõlemad: nii uudis mängumajast kui töö proovimine.

Anu Villmann (Pärnu Postimees, 19.11.2015)