Edukalt lõppenud Pärnumaa projektid juhatavad tööjõuturule grupi väljaõppinud aednikke ja ehituspuuseppi

Novembrikuust alustasid Pärnumaa Kutsehariduskeskuse Voltveti Koolituskeskuses Tihemetsas aianduse kutseõpet 10 noort ja palkmajaehituse kutseõpet 12 noort vanuses 16-29. Tegemist on noortega, kes ei tööta ja on ainult põhiharidusega või  on katkestanud põhihariduse omandamise 2010/2011 õppeaastal või varem.

Õppekavad ja õppeperiood:

1.     Projekt „ Palkmaja ehitaja kutseõpe Pärnumaalt".

Ehituspuusepa (palkmaja ehitaja) õppekava kestvus on 1 aasta (40 õppenädalat), millest 12 õppenädalat moodustab praktika töökeskkonnas. Palkmajaehituse õppekava läbinud õpilane omandab kvalifitseeritud ehituspuusepa (palkehitusmeistri) eriala ning omab teadmisi ja oskusi töötamiseks palkmajade ehitajana puitmaju tootvas ettevõttes. Õppekorraldusest täpsemalt. Tutvu õppekavaga.

2.     Projekt „Kombineeritud aiandusalane kutseõpe põhihariduse omandanud või põhihariduseta töötutele Pärnumaal". Aedniku (abiaednik) õppekava kestvus on 1 aasta (40 õppenädalat), millest 27 õppenädalat moodustab praktika töökeskkonnas. Aianduse õppekava läbinud õpilane omandab kvalifitseeritud abiaedniku eriala,  omab teadmisi taimede paljundamise ja pookimise kohta, oskab sooritada praktilisi aiatöid, teab, kuidas kasutada aiatöömasinaid ning kuidas hoida korras aiatööriistu. Õppekorraldusest täpsemalt. Tutvu ka õppekavaga.

Õppetöö algas 8. novembril 2011 ja kestab 1 aasta. Õppegrupid moodustati aianduse eriala puhul 10 ning palkmajaehituse puhul 12 õpilasest.

Praktika: Praktika algab märtsis 2012 ja lõpeb augustis 2012. Praktika toimub erinevates ettevõtetes. Sarnaste õppegruppide rakendamise kogemus on näidanud, et paljud õppijad leiavad praktikakohas hiljem töökoha. Mõned on valmis ise väikeettevõtjana endale töökoha looma.

Kus õpe toimub? Aianduse teooriaõpe Tihemetsas Voltveti Koolituskeskuses Saarde vallas Pärnumaal. Palkehituse teooriaõpe toimub osaliselt Tihemetsas ja osaliselt Pärnus.

Soodustused ja toetavad teenused: Õpingud on tasuta, neid rahastab meetme 1.3.1 „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamise” raames Euroopa Sotsiaalfond. Õppe- ja praktikaajal makstakse stipendiumii ja sõidutoetust. Toimub ka individuaalne ja grupisisene sotsiaalnõustamine praktikale suundumisel ja praktika ajal.

Kontakt ja lisainfo: projektijuht Maarja Lenk, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 449 1062; 5665 5063 (võib helistada ka 552 2156)