Ökoloogiline tootmine ja keskkonnasäästlikkus

Keskkonnainvesteeringute Keskuse 2012. aasta Keskkonnateadlikkuse maakondlik programm

 

28.03.2013 toimus PKHK teenindusõppeosakonna ning täiskasvanute koolituse osakonna õpilastele õppeekskursioon Saaremaale, mille raames külastati

mahetalu Koplimäe Talu ning seebikoda GoodKaarma. Õppereisi jätkutegevusena toimus koolitus-külastus ökokohvikusse Mahedik ning ökolaat Pärnumaa Kutsehariduskeskuses, millel osalesid nii õpilased, õpetajad, teised kooli töötajad kui ka regiooni väiketootjad.

Loe Pärnumaa Kutsehariduskeskuses peetud ökolaada kohta Pärnu Postimehe meediakajastust SIIN.

Projekti raames toimus 31.05.2013 ka õppereis tehnikaõppeosakonna õpilastele Aulepa Tuuleparki ning Linnamäe Hüdroelektrijaama ning 14.06.2013 kokaeriala õpilastele Soomaa Rahvusparki. Viimane nimetatud õppereis kulmineerus vabas õhus maitsva ja tervisliku supi valmistamisega. Supi kõrvale grilliti lõkkel rukki- ja nisujahust valmistatud "kepipizzat".

Mõlemale õppereisile järgnes teavitustegevus. Tuulepargi ja hüdroelektrijaama külastuse järgselt peeti koolis energiasäästlik nädal, mille raames toimub muuhulgas ka seminar koos koolitusloenguga teemal elektriautod.

Kokaeriala õpilaste õppereisile järgnes koolitusloeng taimede raviomadustest, taimsest toitumisest ja söögivalmistamisest metsas ning ellujäämisest olles metsa eksinud.

Projekt saab teoks tänu 2787,71 euro suurusele toetusele Keskkonnainvesteeringute Keskuse 2012. aasta Keskkonnateadlikkuse maakondlikust programmist.

Vaata projekti pildigaleriid SIIN.