PRÕM tegevus 8.8 „Täiendav keeleõpe kutse- ja kõrghariduses“

Projekti periood: 01.03.2017-30.06.2017el sotsiaalfond horisontaalne v

Pärnumaa Kutsehariduskeskuses toimub täiendav eesti keele õpe vene õppekeelega õpilastele. Sihtrühmaks on 2016/2017 kooli õppima asunud I kursuse õpilased,  kelle kodune keel on vene keel. 

Täiendava eesti keele õpetusega taotletakse, et õpilane mõistab loetud tekste ning väljendab ennast õppekeeles selgelt ja arusaadavalt nii suuliselt kui  kirjalikult. Täiendavas keeleõppe tegevuses pööratakse lisaks igapäevasele suhtluskeelele suurt tähelepanu ka erialakeele arendamisele, mis suurendab oluliselt võimalust täiendava keeleõppe läbinud õpilasel tööturul edukamalt toime tulla. Kutseõppur on võimeline eriala paremini omandama, kui ta tunneb rohkem erialast sõnavara, mis aitab tõsta tema õppe sooritust ning annab suurema kindlustunde hiljem tööturul konkureerimiseks. 

Keeleõppe programm koosneb järgnevatest tegevustest:
-           Projektipõhine keeleõpe karjäärinõustamise baasil. Keeleõppeprogrammi alguses püstitatakse koos erialaeksperdiga karjäärinõustamise baasil keeleõppe eesmärgid, mis seotakse planeeritud õppetegevustega (töötoad, õppeekskursioonid jne). 
-           Õppeekskursioon eestikeelses keskkonnas (koos ettevalmistava tegevuse ja õpilaste suulise tagasisidega). 
-           Kultuuriürituste külastamine (koos õpilaste suulise tagasisidega peale ürituse toimumist). Külastatakse teatrietendusi, muuseume, korraldatakse rabamatk jne.

Kontaktid;
Heili Västrik, õpetaja 
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.