PRÕM tegevus 8.7 raames toimuvad ajavahemikul jaanuar 2017 kuni juuni 2018 kutsehariduse edendamise innovatsioonikohvikud, avatud uste päev „Keskkonna- ja tervisesõbralik kutsekool“ ja konverents teemal „Quo vadis, kutseharidus?“.el sotsiaalfond horisontaalne v

 Tegevus 1. Kutsehariduse edendamise innovatsioonikohvik (KEIK)

Pärnumaa Kutsehariduskeskus (PKHK) koostöös tööandjate esindajatega korraldab valdkonnapõhiseid innovatsioonikohvikuid (KEIK). PKHK-s on kuus õppevaldkonda, kus on 10 õppesuunda, mille hulgas on 19 õppekavarühma. KEIK-i fookuses on tööturul nõutud erialad, mis on seni veel vähepopulaarsed. Koostööpartnerite ja õppekavarühmade ühistegevuse tulemusena toimub üks kord kvartalis kokku kuus üritust ajaperioodil jaanuar 2017 - juuni 2018.
KEIK-i raames toimuvad vabas vormis vestlusringid ja arutelud. Laudkondade juhtideks on tööandjad, erialaliitude esindajad või eriala spetsialistid ning PKHK õppevaldkondade esindajad. Tööandjad tutvustavad valdkonna arengusuundi ja eriala tarkvara, seadmeid ja vahendeid, samuti praktika- ja karjäärivõimalusi. PKHK õppevaldkondade esindajad annavad ülevaate õppimisvõimalustest ja koostööst ettevõtetega. Erialade spetsialistid annavad ülevaate valdkonna arengusuundadest. Arutelude eesmärgiks on luua kolmemõõtmeline koostöö, kuhu koolitus- ja tööjõuvajaduse sisendi annavad tööandjad. Innovatsioonikohvikus osalejad genereerivad koostöös kooliga ideid erialade populariseerimiseks ja väärtustamiseks, paindlikuma õppetöö korraldamiseks ning maine tõstmiseks.

Õppevaldkonnad PKHK-s:

Innovatsioonikohviku märksõnadeks on: informeerida, inspireerida ja edendada!

Tegevus 2. Avatud uste päev „Keskkonna- ja tervisesõbralik kutsekool“

Avatud uste päeval „Keskkonna- ja tervisesõbralik kutsekool“ toimuvad õppekavarühmade töötoad ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuse (PKHK) siseterviseraja tutvustamine.
Kutseõppest huvitatud noortel on võimalus osaleda õpitubades, kus on võimalik saada ülevaade erinevate erialade tegevustest ja vajalikest oskustest. Üldhariduskoolide õpilastel on sel päeval võimalus osaleda ka õpilasvarjuna. Õpilasvarjutamine ja õpitubades osalemine võimaldab potentsiaalsel õpilaskandidaadil näha millised näevad välja erialased tunnid ning kas valitud eriala võiks tulevikus sobida ametiks.

Õpitubade teemad tuginevad järgmistele õppekavarühmadele:

Innovaatilise lahendusena viib töötubadesse uudne PKHK siseterviserada. Planeeritav terviserada integreeritakse MOBO ehk mobiiliorienteerumise rakendusega, mis võimaldab raja läbijal oma teekonda (nuti)seadmetega kaardistada. Kolm ühes mobiiltelefon asendab nii kaarti, kompassi kui ka märkeseadet. Raja planeeritav pikkus on 500 m, läbides A ja B-korpuse koridore, treppe ja fuajeesid, peatuspaikades on võimalik teha erinevaid liikumistegevusi. Siseterviserada annab käepärase võimaluse liikuda aktiivselt siseruumides ning juhib tähelepanu valdkonnapõhisele ergonoomikale.
PKHK on eesrindlik kutseõppeasutus, kus pööratakse tähelepanu keskkonna- ja tervisesõbralikkusele, kaasates selleks tehnoloogilisi vahendeid.

Tegevus 3. Konverents teemal „Quo vadis, kutseharidus?“

Pärnumaa Kutsehariduskeskus (PKHK) korraldab konverentsi teemal „Quo vadis, kutseharidus?“ Pärnu Kontserdimajas. Konverentsil tehakse kokkuvõtted kutsehariduse maine tõstmise projekti tegevustest ning esitletakse Pärnumaa Kutsehariduskeskuse kuue õppevaldkonna uut visuaalset märgisüsteemi ja audiovisuaalseid klippe. Koos projekti- ja koostööpartneritega vaadeldakse korraldatud ürituste raames saavutatud eesmärke ja tulemusi. Kutsehariduse arengutele suunatud konverentsil osalevad PKHK õpilased, töötajad, vilistlased, koostöö- ja praktikapartnerid, teiste Eesti kutseõppeasutuste ja üldhariduskoolide esindajad, käesoleva projekti koostööpartnerid jpt.

Konverentsil käsitletakse alljärgnevaid teemasid:

Kontaktid;
Anneli Rabbi, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.avalike suhete juht
442 7875, +3725161099