Pärnumaa Kutsehariduskeskus (edaspidi PKHK) on uuendusmeelne kutsekool, olles avatud koostööle igal tasandil. PKHK on osalenud aktiivselt nii koordinaatorina kui ka partnerina mitmetes  kohalikes ning rahvusvahelistes projektides.

PKHK projektitööd koordineerib projektide koordinaator. Lisaks tegutsevad aktiivsete projektijuhtidena mitmed kooli õpetajad ja osakonnajuhatajad.

Kontakt

Anu Kukk
Projektide koordinaator/Project Coordinator
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5649 5880
Pärnumaa Kutsehariduskeskus/Pärnumaa Vocational Education Centre

2015. aastal tunnustati Pärnumaa Kutsehariduskeskust Erasmus+ kutsehariduse õpirände hartaga. Harta omanikuks olemine tähendab, et institutsioon, mis on hartaga rahvusvaheliselt tunnustatud, saab omale õiguse taotleda mobiilsuse toetust lihtsustatud korras. Selle eesmärk on toetada saatvate organisatsioonide õpirände korraldamise suutlikkuse kasvu, jätkates samal ajal õpirände kvaliteedi tunnustamist ning arendamist. Kutsehariduse õpirände harta kehtib kogu Erasmus+ programmi aja (aastani 2020).

Vet Mobility Charter logoÕpirände harta omistamise aluseks oli Pärnumaa Kutsehariduskeskuse rahvusvahelistumise strateegia 2015 – 2020.

Strateegia dokumenti uuendati 2016. aasta detsembris - Pärnumaa Kutsehariduskeskuse rahvusvahelistumise strateegia 2015 – 2020 uuendatud (pdf -formaadis)

Erasmus+ kohta saab lähemalt lugeda http://erasmuspluss.ee/

Nordplus programmi toel elluviidud projektid.

Mis on Erasmus+ programm?
Erasmus+ on Euroopa Liidu hariduse, koolituse, noorte ja spordi toetusprogramm. Programmi raames on võimalik Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilastel oma õppekavas sisalduv praktika sooritada välisettevõttes, praktika kestus on reeglina 1 kuu. Lõpetajad saavad kandideerida ka 3 kuuliseks perioodiks.
Erasmus+ rahastus katab õpilase reisikulud, majutuse ja elamisrahad kogu õpirändeperioodi jooksul.
Lisaks erialasele praktikale on õpirändes osalemine suurepärane viis võõrkeelte praktiseerimiseks, oma silmaringi laiendamiseks, teiste maade (töö)kultuuriga tutvumiseks ning uute tutvuste leidmiseks.
 
Sobivad osalejad:
  • Kutseõppeasutuste tasemeõppe õpilased (sh õpipoisid töökohapõhises õppes)
  •  Kutseõppeasutuse lõpetanud – õpiränne peab toimuma 1 aasta jooksul pärast lõpetamist
Põhjused miks kandideerida elumuutvasse Erasmus+ programmi:
  • Kogemus terveks eluks
  • Silmaringi laiendamine
  • Keeleline ettevalmistus enne välispraktikale suundumist
  • Kõik osalejad saavad Europassi Õpirändetunnistuse, mis on rahvusvahelistelt kehtiv tunnistus ja mis annab eelise tööturule sisenemisel
  • Kõik tehakse sinu eest ära (lennupiletid, majutus, praktikaettevõtte leidmine sihtriigis)
  • Erialase õppe toetamine läbi kogemuse
  • Praktika sooritamine teises kultuuris toob kaasa uued võimalused ja väljakutsed, tutvused ja sõbrad mitmetuhande kilomeetri kauguselt.
Haara võimalusest – kandideeri Erasmus+ programmiga õpirändesse!

SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastuse toel ellviidud projektid. 

Aastatel 2007-2013 Euroopa Sotsiaalfondi toel elluviidud projektid.

Välisministeeriumi toel elluviidud projektid.

Aastatel 2007-2013 EL Struktuuritoetustega elluviidud projektid.