Transfer of new approaches and challenges in Adult Education

Nordplus Adult


Projekti number: NPAD-2017/10162
Projekti periood: 01.10.2017-31.07.2018

NordPlus Adult projekti eesmärgiks on õppida teiste riikide kogemustest ja jagada teadmisi täiskasvanute kutsehariduse ning täiskasvanuhariduse hetke olukorrast ja arengutest Põhjamaades.

Euroopa ja Põhjamaade olukord on seoses maailmas toimuvaga muutunud ning paljud riigid on mures oma majandusliku olukorra, jätkusuutliku tööjõuturu osas. Projekt annab ülevaate Põhjamaade tööturu probleemidest, vajadustest ja tööjõu nõudlusest. Lisaks aitab projekt kaasa kvaliteetsete, paindlike ja mitmekesiste ning tööturuvajadusi arvestatavate valikute pakkumisele nii tasemeõppes, kui ka täiendõppes. Töötajad saavad ülevaate erinevatest täiendõppe kursustest, mida võimalusel pakkuda Pärnumaa Kutsehariduskeskuses. 
Antud projekt aitab suurendada meie täiskasvanute koolitajate ja spetsialistide teadmisi ja kompetentse läbi töövarjuks olemise Islandi ja Taani partnerkoolides ning jagades kogemusi kolleegidega. Projekt annab võimaluse 6-l Pärnumaa Kutsehariduskeskuse täiendõppe spetsialistil ja koolitajal viibida töövarjuks Islandi Fjölbrautaskolinn i Breidholti ja Technical College Reykjavik partnerkoolides. Lisaks saavad 3 töötajat võimaluse näha, kuidas toimub kutseõppe ja täiendõppe pakkumine ja täiskasvanute erialane koolitamine Taanis CELF- Centre of Education partnerkoolis. Kõik töötajad viibivad õpirändes töövarjutades 7 päeva.
Töövarjuks olles jagatakse kogemusi ja parimaid praktikaid kutse- ja täiendõppe kvaliteedi, koolituste läbiviimise, kasutatavate meetodite ja materjalide vallas. Töötajad saavad töövarjuks olles kogemuse teises riigis töötamise osas, mis tõstab nende motivatsiooni, maailmapilt laieneb ning nende sotsiaalsed oskused suurenevad. Lisaks saavad nad parandada oma võõrkeeleoskust ja kogevad teiste riikide kultuuri ja eripärasid.

Projektipartnerid:

Island- Technical College Reykjavik
Island- Fjölbrautaskolinn i Breidholti
CELF- Center of Education

Saadud kogemuste kokkuvõtteid saad lugeda siit: kokkuvõte Island ja kokkuvõte Taani.

Kontaktid ja lisainfo: 
Teele Luks, täiskasvanute koolituse osakonna tasemeõppe koolitusjuht
tSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.