“Challenges for adult education in a changing society“

nordplus

NordPlus Adult projekt: “Challenges for adult education in a changing society“
Projekti number: NPAD- 2016/10277

NordPlus Adult projekti eesmärgiks on õppida teiste riikide kogemustest ja jagada teadmisi täiskasvanute kutsehariduse ning täiskasvanuhariduse hetke olukorrast ja arengutest Põhjamaades. Euroopa ja Põhjamaade olukord on seoses maailmas toimuvaga muutunud ning paljud riigid on mures oma majandusliku olukorra, jätkusuutliku tööjõuturu ning pagulastemaatikaga osas. Kõik need probleemid ja väljakutsed mõjutavad suuresti ka haridusmaastikku. Nii kutseharidus, kui ka täiskasvanute haridus peavad arendama välja uusi lähenemisi, et aidata ühiskonnal sellistest küsimustes edukalt toime tulla.

Antud projekt aitab tõsta meie täiskasvanute koolitajate ja spetsialistide teadmisi ja kompetentse läbi töövarjuks olemise Islandi ja Taani partnerkoolides ning jagades kogemusi kolleegidega. Projekt annab võimaluse 4-l Pärnumaa Kutsehariduskeskuse täiendõppe spetsialistil ja koolitajal viibida töövarjuks Islandi Fjölbrautaskolinn i Breidholti ja Technical College Reykjavik partnerkoolides. Lisaks saavad 2 töötajat võimaluse näha, kuidas toimub täiendõppe pakkumine ja täiskasvanute erialane koolitamine Taanis CELF- Centre of Education partnerkoolis. Kõik töötajad viibivad õpirändes töövarjutades 7 päeva.

Töövarjuks olles jagatakse kogemusi ja parimaid praktikaid täiendõppe kvaliteedi, koolituste läbiviimise, kasutatavate meetodite ja materjalide vallas. Töötajad saavad töövarjuks olles kogemuse teises riigis töötamise osas, mis tõstab nende motivatsiooni ja teadmisi, kuidas hakkama saada Euroopa sh Põhjamaade tööturul. Lisaks saavad nad parandada oma võõrkeeleoskust, kogevad teiste maade kultuuri ja kombeid ning eripärasid.

Saadud kogemuste kokkuvõtteid saad lugeda siit: kokkuvõte Island ja kokkuvõte Taani.

 

Kontaktid ja lisainfo: 

Teele Luks, täiskasvanute koolituse osakonna tasemeõppe koolitusjuht

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.