Sharing Good Practices in Hairdressers and Dressmakers Study

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse juuksuri ja rätsepatöö eriala õpetajad ja õpilased osalevad projektis, mille eesmärgiks on välja töötada koostöös Crafts Secondary School of Jelgava ja Klaipeda Dressmaking and Service Business Schooliga õppematerjalid antud erialadele. Lisaks toimub igas riigis nädalane projektikohtumine, mille käigus toimuvad erinevad töötoad, loengud ja võistlused.

PROJEKTIKOHTUMISTEST:

Klaipeda kooli projektikohtumine rätsepatöö eriala õppijatele ja õpetajatele 30.11-05.12.2014
Meie kooli rätsepatöö õpetajad Heli Sakk Hännikäinen ja Ene Jaakson viibisid nädal aega, 30.11. - 05.12.2014 Klaipedas NordPlus Adult projekti Sharing Good Practices in Hairdressers and Dressmakers Study programmmi raames koos Jelgava ja Klaipeda kutsekoolide esindajatega.
Projekti käigus juuksurieriala ja rätsepatöö eriala õpetajad ja õpilased jagavad kogemusi, õpivad juurde oma eriala spetsiifikast lähtuvalt uusi tehnikaid, oskusi ja teadmisi. Toimub kohtumine õpetajatele ja õpilastele igas projektipartneririigis, mille käigus toimuvad loengud, õpitoad ja võistlused. Lisaks töötatakse välja õppematerjal rätsepaeriala valikaine mooduli läbiviimiseks. Projekt lõpeb konverentsiga Jelgavas.
Detsembri alguses Klaipedas toimunud kohtumine oli ühendatud rahvusvahelise kutsevõistlusega „My Sea in Waves…“, millest võttis osa meie kooli rätsepa õpilane Liisa Hanvere. Peale Liisa osales võitlusel 23 võistlejat 13 koolist nii Lätist, Leedust, Prantsusmaalt. Võistlustööna valmis sirgelõikega sinisest linasest riidest suvekleit 38 numbrile ning kodutööna võttis võistleja kaasa ühe aksessuaari, mis sobiks kleidiga.
Meie rätsepatöö õpilane Liisa kolme esimese hulka ei pääsenud, kuna konkurents oli väga suur, kuid Leedu kooli direktori ning teiste võistluse korraldajate tagasiside meie neiu võistlustööle oli väga positiivne ning toonitati, et võistlustöö oli kõrgel tasemel. Pildigalerii asub SIIN.

Jelgava kooli projektikohtumine juuksuri eriala õppijatele ja õpetajatele 23.02-27.02.2015. Kohtumise kokkuvõte asub siin 

Eesti projektikohtumine 01.-05.06.2015

1.-5. Juuni toimus Eesti projektikohtumine, kus osalesid rätsepatöö eriala õpilased Jelgava ja Klaipeda koolist. Nädal sisaldas mitmeid töötubasid rätsepatöö erialaga seotud teemadel, moedisainer Kalle Aasamäe ja peakatete disaineri Marge Iilase loengutest ning Laida Sergejeva rääkis moeshowde ettevalmistamisest ja korraldamisest.  Lisaks külastasid külalised teatrit Endla, Maarja- Magdaleena Gildi, Vuhti Maja Galeriid ja Ammende Villat. Projektikohtumine lõppes Pärnumaa Kutsehariduskeskuses toimunud tänupäeva raames moeshowga.

Meediakajastus - Pärnu Postimehe artiklis

Projekti käigus väljatöötatud õppematerjalid

Loe lisa projektis osalenud juuksuri eriala õpetajate kogemuste kohta SIIN.