Methods of more attractive foreign language education, excluding English as a medium of instruction for appliciants for job and asylum (MAFLE)

mafle logoEU flag Erasmus vect POSmafle logo2

Projekti number: 2017-1-LV01-KA204-035430

Projekti periood: 01/12/2017 - 30/09/2019

MAFLE projekti peaeesmärgiks on luua juhendmaterjal Euroopa väikeriikides keeli õpetavatele isikutele, kuidas õpetada, tõhustada ja väärtustada riiki sisenenud inimestele väikeriigi keelt, kultuuri ja kombestikku. MAFLE keskendub emakeele õpetamisele ja sellise õppevara loomisele, milles ei kasutata meediumkeelt, vaid luuakse süsteem, mida kasutada esmase keeleõppe läbiviimiseks aktiivõppe meetodeid kasutades mistahes keele keskkonnas viibivale keelt omandada soovivale isikule.
MAFLE projekti tulemusel saadud õppematerjal aitab luua või parendada esmase keeleõppe teostamist, mille sihtgrupiks uus-sisserändajad ja asüülitaotlejad. Kutsekoolide jaoks on ülioluline luua süsteem keeleõppe kiiremaks omandamiseks selle elanikkonna grupi liikmete poolt, kes võiksid tulevikus omandada kutseoskused Eestis töötamiseks. Lisaks sellele on tähtis arendada kutsekooli töötajate valmisolekut sisserändajate ja teist keelt kõnelevate isikute tööturule ettevalmistamiseks ja haridusmaastikul osalemiseks, tuleviku suundadest lähtuvalt võib ilmneda vajadus muuta õppekavade sisu ja õppetöö kvaliteeti rahvusvaheliselt mõistetavamaks. Kaheaastase projekti käigus töötatakse ühiselt välja õppematerjal projektis osalevate partnerorganisatsioonide esindajate poolt. Projekti perioodil käigus töötatakse internetipõhiselt ülesanded ja viiakse läbi koolitused ja koosolekud, milles tegeletakse loodud sisu korrastamisega ja sobivaks töötlemisega, antakse kogemustel põhinevat tagasisidet ja analüüsitakse tulemusi.
 
Erasmus+ koostööprojekt MAFLE hõlmab partneritena 5 organisatsiooni Hispaaniast, Eestist, Horvaatiast, Austriast ja Lätist. Läti on käesoleva projekti juhtpartneriks ja koordineerib kõiki tegevusi. Kokku on projektis 5 partnerit, kellest 2 on kutsekoolid ning 3 keeleõppe ja haridusega seotud organisatsiooni regionaalsel tasandil.

Projekti partnerid:
Valmiera Valodu Mape , Läti – projekti koordinaator, www.valodumape.lv
Centro superior de hosteleria del mediterraneo, s.l., Hispaania  - www.cshm.es/
Adult Education Institution DANTE, Rijeka, Horvaatia www.dante-ri.hr/
Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Eesti – www.hariduskeskus.ee
Learning for Integration ry, Soome – www. Lfi.fi

Lisainfo:
Viive Ollo – projektijuht, inglise keele õpetaja  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Eesi Rosenberg – projektijuht, inglise keele õpetaja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.